Profil firmy

Od svého vzniku v roce 1992 se zabýváme výrobou plastových výrobků. Při výrobě vycházíme z vlastních výzkumně vývojových aktivit, které odrážejí požadavky našich zákazníků a poptávku po nových vlastnostech plastů. V současné době máme 245 zaměstnanců. V roce 2018 jsme dosáhli obrat přibližně 1 mld. Kč. Více než 50 % produkce vyvážíme do zahraničí.

Výrobní program je rozdělen do těchto základních skupin:

Plastové potrubní systémy, desky a profily vyráběné extruzí polymerů - určeno pro stavební, spotřební, nábytkářský, obalový průmysl apod.
Chráničky z vysokohustotního polyetylenu (PE-HD) vhodné pro mechanickou ochranu optických i metalických kabelů.
TUBEX® - lehčené izolační a obalové materiály z pěnového polyetylenu ve formě trubic a pásů.
RETROX® - našívací, nažehlovací a nehořlavé reflexní materiály, zajišťující bezpečné zviditelnění.
SPURO® Foam - obalový materiál z pěnového polyetylenu - sáčky, přířezy, desky atd.
SPURO® Profile - ochranné profily a hrany z pěnového polyetylenu.
SPURO® Bubble - bublinková fólie.
SPURO® Kart - dutinkové desky z polypropylenu.
Plastové desky.
Nesnímatelné samolepící fólie.

Vyrábíme ve vlastním průmyslovém areálu ve Zlíně Loukách o celkové rozloze 55 000 m2. Náš výrobní areál zahrnuje cca 11 000 m2 výrobních ploch, 21 300 m2 skladových ploch a třináctipodlažní administrativní budovu.

Vysoká kvalita našich výrobků je zaručena dlouholetým profesionálním výzkumem a vývojem, zkušenostmi, testováním, kontrolou výroby a certifikáty kvality.

SPUR a.s. je zakládajícím členem Plastikářského klastru, který vznikl ve Zlínském kraji na začátku roku 2006. Mezi hlavní cíle tohoto zájmového sdružení právnických osob patří vytváření podmínek pro rozvoj plastikářského průmyslu v regionu a využití výsledků výzkumu a vývoje členy sdružení pro zvyšování kvalifikace pracovních sil, vytváření nástrojů podpory inovačních aktivit ke stimulování ekonomického růstu členů sdružení a posílení jejich konkurenceschopnosti.

Naše společnost rovněž pronajímá nebytové prostory (kanceláře).